Gazdovský dvor
+ Agroturistika

Ponúkame Vám možnosť prejsť sa Gazdovským dvorom a nahliadnúť tak do jeho kútov. Ponuka je vhodná pre deti, vyznačuje hlavne zaujímavosťou pre cieľovú skupinu rodiny s deťmi. Podoby agroturistického produktu sú rôzne. Od rekreačných a kultúrnych činností u statkára ako napr. spoznávanie statku (stodola, stajňa, rôzne stroje…), farmárske činnosti (kosenie, sušenie trávy, dojenie, výroba syra, žatevné práce, zber ovocia..), podieľanie sa na príprave gastronomických špecialít (pečenie chlieba, zabíjačkove hody), spoznávanie života zvierat a (jazda na koni, kŕmenie zvierat), vlastný predaj výrobkov až po služby spojené s ubytovaním.

Ponuka programov

1

Návšteva gazdovského dvora

Na dvore sú v rámci výbehov voľne vypustené tradičné domáce zvieratá a návštevníci tak majú možnosť blízkeho kontaktu. Výlet na gazdovský dvor vo Veľkých Raškovciach je ideálnym pre deti z materských škôl a nižšie ročníky základnej školy. Deti môžu na farme zvieratká kŕmiť, hladkať, či česať. Počas celej návštevy je pre skupinu k dispozícii sprievodca. Na pobyt pre skupinu a naplánovanie prehliadky nás neváhajte kontaktovať.

2

Jazda na koni

Poskytujeme rekreačné jazdy pre začiatočníkov ale aj pokročilých. Jazdy sa vedú spôsobom prirodzeného jazdenia, prirodzenej komunikácie s koňom. Vychádzky ponúkame celoročne v závislosti od počasia. Jazda na koni je na vlastnú zodpovednosť, jazdci do 18 rokov musia mať ochrannú prilbu, ktorú bezplatne zapožičiavame. Všetky jazdy treba u nás objednať minimálne 1 deň vopred telefonicky, dohodnúť počet jazdcov, čas jazdy, na jazdu byť vhodne obutý a oblečený. Pri návšteve je potrebné aby sa jazdci aj návštevníci vo vlastnom záujme oboznámili so základnými pravidlami farmy a jazdy na koni.

3

Kŕmenie viac ako 30 druhov zvierat

Na našom dvore je všetko prispôsobené pre deti, kde prídu do priameho kontaktu so zvieratkami. Na našom dvore žije celoročne viac ako 30 druhov zvierat, ktoré patria k tradičnému hospodárstvu. No výnimkou nie sú ani niektoré z najväčších plemien domácich zvierat.

Obed v Gazdovskom dome

Vstupné do gazdovského dvora